Fani Alfy Romeo ustanawiają nowy Rekord Guinnessa w ilości samochodów jednej marki jadących w kolumnie

Fani Alfy Romeo ustanawiają nowy Rekord Guinnessa w ilości samochodów jednej marki jadących w kolumnie

150513_AR_Rekord_Guinnessa_01

Dokładnie 1178 samochodów marki Alfa Romeo przejechało w paradzie ulicami Gliwic, ustanawiając nowy Rekord Guinnessa w długości kolumny aut.
Samochody pokonały regulaminowy odcinek 3,5 km, bijąc przeszło dwukrotnie wynik dotychczasowych rekordzistów z Gorjansko na Słowenii z 2012 roku. I choć na oficjalne potwierdzenie przez Guinness World Records z Londynu trzeba będzie zaczekać jeszcze parę tygodni, to ciągnący się po horyzont sznur Alf Romeo i towarzysząca im atmosfera na długo zapadły wszystkim w pamięć!

To było nie lada wyzwanie! Należało zebrać w jednym miejscu i czasie setki samochodów Alfa Romeo i utworzyć z nich ruchomą kolumnę, która pokona dystans 3,5 km. Auta miały jechać jedno za drugim z prędkością 40 km/h, w odległości równej dwóch długości pojazdu i wszystkie przeciąć linię mety, bo tylko wtedy zaliczały się do ogólnego wyniku.
Kto wpadł na tak szalony pomysł? Ludzie, którzy pokochali samochody kultowej włoskiej marki tak bardzo, że utworzyli prężnie działający Klub Alfa Romeo Górny Śląsk. Remigiusz Palus, założyciel klubu i pomysłodawca wydarzenia, Magdalena Rduch, prezes klubu, Sebastian Dachnowski, Betina Metzner i Robert Łabudzki wspierani przez blisko 400 pozostałych członków i dziesiątki wolontariuszy zaprosili kluby Alfa Romeo z Polski i Europy do udziału w zlocie. Cała komunikacja między uczestnikami wydarzenia odbywała się za pomocą portalu Facebook oraz klubowej strony internetowej www.ar-gs.pl, na której pod koniec kwietnia swoją obecność zgłosiło ponad półtora tysiąca posiadaczy Alf Romeo z Polski, a także Niemiec, Austrii, Holandii, Szwajcarii, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Serbii i Chorwacji. Ostatecznie na linii startu ustawiło się 1178 samochodów, które utworzyły przeszło 9-kilometrową kolumnę Alfa Romeo!

Choć start parady zaplanowano na godzinę 13.00, pierwsze samochody pojawiły się na parkingu gliwickiego centrum handlowego Europa Centralna już z samego rana. O 7:00 ruszyła oficjalna rejestracja uczestników, podczas której każde auto zostało oznakowane indywidualnym numerem i napisem „Bijemy Rekord Guinnessa”, a w południe rozpoczęto formowanie kolumny.
Parada Alfy Romeo ruszyła punktualnie o godzinie 14.00. Otwierały ją dwie supersportowe Alfy 4C, za nimi jechała piękna Giulietta z 1961 roku a za nią sznur kolejnych 1175 doskonale utrzymanych nowych i zabytkowych Alf Romeo m.in. GT, GTV, Spider, 156 i 159, 146 oraz 147, a także obecnie dostępnych MiTo i Giulietta, prowadzonych przez dumnych właścicieli. Auta przejechały ulicami Pszczyńską i Bojkowską, by zakończyć trasę na ulicy Granicznej i, pokonując dystans 3,5 km, ustanowić nowy Rekord Guinnessa w długości kolumny samochodów jednej marki! Marki Alfa Romeo!
Po skończonej paradzie uczestnicy wydarzenia wrócili na teren zlotu, na którym do późnego wieczora świętowali wspólny sukces!