Fotelik dla dziecka

Fotelik dla dziecka
fotelik dla dziecka
fotelik dla dziecka

Montaż fotelika samochodowego to nie taka prosta sprawa jak by się mogło wydawać. Pierwszą sprawą jaką musimy przemyśleć przy jego mocowaniu w samochodzie jest kierunek. Czy fotelik powinie być założony przodem, czy tyłem do kierunku jazdy? Według ekspertów dziecko powinno najdłużej jak to możliwe jeździć tyłem do kierunku jazdy. Rodzice powinni w miarę możliwości przewozić w ten sposób dziecko do 12 miesiąca życia lub osiągnięcia przez nie wagi 13 kg.

Dzięki ustawieniu fotelika tyłem do kierunku jazdy, gwałtowne przeciążenia występujące podczas ruchu samochodu mniej oddziałują na młody organizm, przede wszystkim na głowę i szyję.Na rynku powszechnie dostępne są foteliki dziecięce pozwalające wygodnie i bezpiecznie podróżować tyłem do kierunku jazdy dzieciom ważącym 9-18 kg.

Specjaliści zdecydowanie odradzają się montowanie fotelików na przednich fotelach. Jeśli już zachodzi konieczność przewozu maluszka na miejscu pasażera, obok kierowcy, to należy wyłączyć poduszkę powietrzną w tym miejscu i możliwie jak najdalej odsunąć fotel do tyłu.