Korki w miastach

Korki w miastach

shutterstock_185515808_small

Wraz z rosnącą liczbą samochodów poruszających się po naszych drogach wzrasta liczba zakorkowanych miast. Z badań przeprowadzonych w 7 największych miastach w Polsce: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi i Katowicach, wynika, że w 2014 roku straty kierowców wynikające z przymusowego postoju wyniosły 13,7 mln zł dziennie, co rocznie daje 3,6 mld zł. W porównaniu do roku 2013 nastąpił wzrost o około 5%. Średnio w korkach spędzamy rocznie 14 dni! Jak sobie w nich radzić?

 

 

Jednym ze sposobów jest ustawienie ciekawej stacji radiowej, w czasie przymusowego postoju będziemy mieli możliwość wysłuchania interesującej audycji, politycznej debaty, wiadomości z kraju i ze świata, czy zwyczajnie będzie to okazja do posłuchania dobrej muzyki.  Do wyboru mamy kilkanaście stacji, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Kolejną metodą na wykorzystanie wolnego czasu w samochodzie jest wykonanie kilku telefonów. Możemy zadzwonić do klientów, współpracowników czy członków rodziny i załatwić najważniejsze sprawy. Co ważne, przed podjęciem rozmowy bezwzględnie włączmy zestaw głośnomówiący, wówczas będziemy mogli zarówno rozmawiać jak i przemieszczać się w ślimaczym tempie.

 

 

Równie dobrym rozwiązaniem jest włącznie audiobooka, nadrobimy tym samym nasze czytelnicze zaległości i będziemy mieli okazję do chwili relaksu. W międzyczasie możemy również spożyć drugie śniadanie, oczywiście pod warunkiem, że zostało ono wcześniej przygotowane, solidna kanapka z pewnością zaspokoi nasz głód oraz poprawi nasz nastrój.

Najważniejsze to nie popadać we frustrację, nerwowe machanie rękoma, trąbienie na innych użytkowników dróg, ciągłe zmienianie pasa ruchu z pewnością nie poprawi naszej sytuacji, a pogłębi tylko nasze rozdrażnienie i może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.