Zimowe udogodnienia dla kierowców

Zimowe udogodnienia dla kierowców

shutterstock_162726929_small

Zima to pora roku znienawidzona przez kierowców, z jednej strony zaśnieżone drogi, z drugiej oszronione szyby – dojazd do pracy na czas wymaga wcześniejszego wyjścia z domu. Na szczęście wraz z rozwojem motoryzacji powstają kolejne rozwiązania ułatwiające życie kierowcom w tym trudnym okresie.

Podgrzewane szyby

Podgrzewana przednia szyba to wspaniałe rozwiązanie wspomagające kierowców w odmrożeniu, tej najważniejszej szyby, wystarczy kilka minut i po szadzi na szybie nie ma śladu.  Z tego rodzaju udogodnienia mogą się cieszyć przede wszystkim posiadacze Fordów, choć pojawia się ono również w innych modelach aut.

Podgrzewane lusterka

Kolejne udogodnienie dla kierowców, szczególnie w czasie silnego mrozu i wilgotnej pogody. Włączenie podgrzewania lusterek w czasie jazdy nam dobrą widoczność tego co dzieje się wokół naszego pojazdu oraz wpłynie  na nasze bezpieczeństwo w trakcie wykonywania manewru zmiany pasa i wyprzedzania.

Podgrzewane siedzenia

Rozwiązaniem, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim zmarzluchom są podgrzewane siedzenia. Zdecydowanie podnoszą one komfort jazdy i już po kilku minutach po odpaleniu auta niosą ze sobą błogie ciepło. Z podgrzewanych siedzeń nie powinni korzystać Panowie, gdyż podwyższona temperatura w okolicach krocza wpływa negatywnie na ich płodność, podwyższona temperatura zabija bowiem plemniki. W przypadku Pań nie ma takiego zagrożenia, one bez obaw o ewentualne przyszłe potomstwo mogą korzystać z podgrzewanych foteli.

Ogrzewanie postojowe

System ogrzewania postojowego wykorzystuje układ chłodzenia silnika oraz układ wentylacji, sercem systemu jest niewielkich rozmiarów agregat grzewczy. Zasysane jest do niego powietrze, po czym uruchamiany jest obieg płynu chłodniczego, który po rozgrzaniu puszczany jest w obieg pomiędzy wymiennikiem ciepła a agregatem, po czym przy wykorzystaniu układu wentylacji ciepło przekazywane jest do kabiny pojazdu. Agregat pracuje niezależnie od silnika, potrzebne do jego działania paliwo pobierane jest z baku.

Tych kilka rozwiązań z pewnością poprawi komfort kierowców w okresie jesienno – zimowym i sprawi, że chociaż część z nich polubi pełne uroku mroźne, białe poranki.